Eezy Personnel Recruitment

Ilmoitushaku auttaa löytämään oikeat osaajat

Ilmoitushaku eli työpaikkailmoittelu on tärkeä osa organisaationne markkinointia. Oikein toteutettuna rekrymarkkinointi tavoittaa juuri oikeat osaajat, houkuttelee rekrytointiprosessiin mukaan ja samalla vahvistaa työnantajamielikuvaanne. Rakennetaan yhdessä juuri teidän näköisenne rekrymarkkinointikampanja!

Räätälöimme ilmoitushaun näkyvyyden tehtävään soveltuviin hakukanaviin. Työpaikkailmoitus voidaan julkaista verkossa laajasti eri rekrytointikanavissa, kohdennetusti sosiaalisessa mediassa, alakohtaisissa erityisforumeissa tai alueellisesti sopivimmissa printtimedioissa. Markkinointi suunnitellaan aina ilmoituskohtaisesti.

Ilmoitushaun prosessi

MÄÄRITTELY

Tehtävä ja organisaatioanalyysi sekä hakukriteerien määrittely

HAKUKANAVAT

Hakuilmoituksen laadinta ja parhaan mediakanavakokonaisuuden määrittely sekä aikataulutus

HAKUAIKA

Hakijoiden tiedusteluihin vastaaminen ja hakemusten läpikäynti

HAASTATTELUT
/ ARVIOINNIT

Väliraportointi toimeksiantajalle.

Soveltuvuusarvioinnit ja referenssitarkastukset

PÄÄTÖKSET

Loppuraportointi

Toimeksiantaja tapaa kärkiehdokkaat

Palkkaus- ja sopimusneuvottelut

Miksi Eezy Personnelin ilmoitushaku?

  • Meillä on yli 35 vuoden kokemus rekrytoinneista. Teemme vuosittain yli 500 vaativaa rekrytointia sekä yli 3 000 henkilöarviointia.
  • Ilmoitushaku on samalla työnantajan markkinointia. Laadimme laadukkaan ilmoituksen, joka aktivoi osaajat ja tukee organisaation brändiä. Oikein kohdennettu markkinointi tavoittaa oikeat osaajat ja takaa laadukkaan hakijajoukon.
  • Kiinnitämme erityistä huomiota hakijakokemukseen. Huippuluokan kokemus vahvistaa työnantajabrändiänne ja jättää ehdokkaalle positiivisen kuvan organisaatiostanne.
  • Rekrytointiprosessin kokonaishallinta toteutetaan GDPR-vaatimusten mukaisesti.

Voimmeko auttaa?

Meiltä saat parasta osaamista tärkeisiin valintoihin. Onnistu kanssamme! 

Mikael Ivovaara

Head of Sales and Accounts

Suorahaku ja rekrytointi

Myynti

040 097 4520
mikael.ivovaara@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Ahola

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 073 9308
johanna.ahola@eezy.fi
Ota yhteyttä

Kari Hakala

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 339 7722
kari.hakala@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tero Hassinen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 388 3039
tero.hassinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Petri Heikkinen

Executive Search Consultant

Suorahaku ja rekrytointi

040 752 9776
petri.heikkinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Pasi Honkaniemi

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 772 7016
pasi.honkaniemi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Antti Joutseno

Consultant Director, Executive Search

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 541 0858
antti.joutseno@eezy.fi
Ota yhteyttä

Ulla Kauppi

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 466 1062
ulla.kauppi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Sirpa Kaustinen

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 598 1662
sirpa.kaustinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Jorma Komulainen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 500 0005
jorma.komulainen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Hannele Larkovuo

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 071 4113
hannele.larkovuo@eezy.fi
Ota yhteyttä

Juhani Lettolammi

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 551 7060
juhani.lettolammi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Pekka Loponen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 556 0905
pekka.loponen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Janne Metsä

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 090 9927
janne.metsa@eezy.fi
Ota yhteyttä

Piritta Nauha

Psychologist, Assessment Services Senior Consultant

Henkilöarviointi

Psykologit

050 307 8988
piritta.nauha@eezy.fi
Ota yhteyttä

Reija Niemi

Executive Search Consultant

Myynti, Suorahaku ja rekrytointi

050 476 6476
reija.niemi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tuija Pulkkinen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 359 5212
tuija.pulkkinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Henna Pöri-Myllyniemi

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

044 767 1365
henna.pori@eezy.fi
Ota yhteyttä

Jouni Saarinen

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 556 9041
jouni.saarinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Liena Silen

Executive Search Consultant

Suorahaku ja rekrytointi

040 428 6770
liena.silen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Seija Tolonen

Executive Search Consultant

Suorahaku ja rekrytointi

040 525 4885
seija.tolonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Timo Tuohimaa

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 040 3032
timo.tuohimaa@eezy.fi
Ota yhteyttä

Heidi Tuomikorpi

Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

043 824 3261
heidi.tuomikorpi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Miikka Uurto

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

050 527 1868
miikka.uurto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Antti Vimpari

Senior Executive Search Consultant

Myynti

Suorahaku ja rekrytointi

040 845 5584
antti.vimpari@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tai jätä viesti

    Tutustu myös muihin rekrytointipalveluihimme: Suorahaku, Henkilöarviointi, Uudelleensijoitus ja Muutosturva.